Forum Siber ~ ForumSiber.Net - Farkı bizimle yaşayın; çünkü biz farklıyız!

Forum kuralları!

Merhaba! Forumlarımızda herhangi bir aktivitede bulunmadan önce, forum düzeni ve kalıcılığı için lütfen forum kurallarını okuyunuz.

Forum Kuralları
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kadınlar bakımlı erkek sever
(Okunma: 1561)
Lady
#1
g8RjJZ.jpg

Özellikle stres, hava kirliği gibi saçı olumsuz yönde etkileyen etkenlerin kel bırakmaya kadar kötü sonuçlar doğurduğunu unutmamak gerek.

Bir erkeğe alıcı gözüyle bakan kadının odaklandığı noktalar saç ve eldir. Brad Pitt olsanız saçınızdaki kepek, tırnağınızdaki pislikle, bir kadını tavlayamazsın. Bu nedenle yapılması gereken en önemli şey saç ve tırnakla oluşabilecek hastalıkları ilerlemeden durdurabilmek.


Omuzlarıma kar yağıyor

Saçta kuruluk, sebumun yetersiz salgılanması gibi iç etkenler veya boya, sıcak kurutma, uzun süreli güneşleme gibi dış etkenlerden kaynaklanabilir. Bu durumu gidermenin yolu besleyici bir program uygulamaktır. Eğer saçınız çok yıpranmışsa banyodan önce besleyici bir ürün uygulamanızda fayda var. Saçınızı sıcak bir havluyla sararak, uyguladığınız üründe önerilen süre kadar bekleyin. Sıcak havlu ürünün saçınıza daha iyi nüfuz etmesini sağlar. Şampuan öncesi uyguladığınız bu bakımın avantajı, saçı daha sonraki bakımlara hazır hale getirmektir. Daha sonra da saç tipinize uygun ve besleyici özelliğe sahip bir şampuan ile saçınızı yıkayın.

Kuru saçları dış etkenlerden korumak için;

Çok sıcak fön ile saçınızı kurutmayın.
Güneşleniyor iseniz şapka muhakkak kulanın
Sert şekilde saçınızı fırçalamayın ve saç fırçanızı yumuşak ve doğal kıllı olanlardan seçin
Saçın doğal korumasını köklerdeki sebum salgısı sağlar. Saçınızı kökten uca doğru fırçalayın. Böylelikle sebumun saç boyunca yayılmasını sağlamış olursunuz.
Kuru saçlarda saç uçlarında çatallaşmalar görülür. Onları düzenli olarak kestirin.
Yoksa kel mi kalıyorum?

Günde 100 kadar saç teliniz dökülüyorsa huzursuz olmayın. Bu dökülme yeni çıkan saçlarla dengelendiği için gayet normal. Saçlarınızın sağlığını korumaya devam etmeniz yeterli.

Normal sınırların dışında bir saç dökülmesi yaşıyorsanız, mutlaka önlem almanız gerekiyor. Eğer bir saç hastalığınız yoksa, normalden fazla saç dökülmesinin genellikle 2 nedeni vardır.
İlkbahar ve sonbahardaki iklim değişiklikleri.

Bilinçsiz olarak uygulanan zayıflama rejimleri. Saç dökülmesini engellemek için en az 3 ay bakım uygulamanız gerekir.Ayrıca bu bakımı beslenme ile de takviye etmelisiniz.

Unutmayın, saç kökünün beslenmesi yediklerimizle doğrudan ilişkilidir. Özellikle H,B5,B6, çinko gibi saçı besleyen vitamin, mineral ve besinlerden kendinizi mahrum bırakmayın.

Haftada bir kez mutlaka besleyici ve nemlendirici maske uygulayın. Bu saçınızı hem dışarıdan gelecek zararlı etkenlere karşı korur, hem de kuvvetlendirir. En önemlisi de güneşlenme, havuz ve deniz sırasında koruyucu ürün kullanın.
Hep bakacaklar

Saç gün boyu, kireç, sigara dumanı, yağmur ve hava kirliliği yüzünden tozlanıp kirlenir. Bir de bunlara sıcak kurutma ve güneşlenme eklenince saç yapısında değişiklikler oluşmaya başlar. Su ve sebum yetersizleşir. Korunmasız kalan saç parlaklığını kaybeder ve donuklaşır.

Saçınıza eski parlaklığını kazandırmak için özel bir program uygulamalısınız.
Öncelikle saçınızı gün boyu birikmiş kirden arındırmak için köklerden uçlara doğru iyice fırçalayın.

Daha sonra, saç tipinize uygun bir şampuanla yıkayın. Böylece saçınızdaki kireç ve kirlilik yok olacak, saç telleriniz kayganlaştıracak, saçınız parlamaya başlayacaktır.

Şampuandan sonra saç telleriniz parmaklarınızın arasında gıcırdayana dek ılık su ile durulayın. Durulamanın sonunda, saçınıza soğuk su tutun. Soğuk su, saç tellerine canlılık ve dirilik verecektir.

Daha parlak bir görünüm istiyorsanız, saçınızı kurutup şekillendirdikten sonra parlatıcı bir sprey sıkın.

Lastik gibi uzuyorlar

Saçınız elleyince bir köpüğü andırıyorsa, şekil vermekte zorlanıyorsanız, muhtemelen esnekliğini yitirmiştir. Nedeni ise, genellikle stres, sigara, uykusuzluk gibi sağlıksız bir yaşam ve dengesiz beslenmedir. Çözüm, vitaminler ve enerjidir. Ciddi şekilde bakım programı uygulamanız gerekir. Saçınızı enerji verici özel bir şampuanla yıkayın. Şampuan sonrası, vitaminler açısından zengin, canlandırıcılığı özelliğe sahip bir yıkama maskesi uygulayın. Uygulama sırasında saç diplerinize masaj yapın. Küçük basınçlar uygulayarak kan dolaşımınızın hareketlenmesini sağlayın. Saçınızı mümkün olduğunca kendi kendine kurumaya bırakın. Eğer sıcak kurutmak zorundaysanız saç kurutma makinenizi saçınızdan 30 cm uzak tutun. Şekil vermek için seçtiğiniz ürünlerin su gibi hafif yapıda olmalarına özen gösterin. Ayrıca saçınızın esneklik kaybının genellikle iç nedenlerden kaynaklandığını unutmayın. Dengeli beslenin ve vitamin alın. Özellikle B vitaminini saçlara canlılık verir.Şampuan kullanımı

Şampuan, saç bakımının ilk adımıdır. Şampuan seçerken, saçınızın yapısına ve gereksinimlerine uygun olanları tercih edin. Seçim kadar doğru uygulamada önemlidir.

Şampuandan önce, saçınızı mutlaka fırçalayın. Böylece saçınız birikmiş olan tozlardan arınacak ve şampuanın etkisi artacaktır. Şampuanı saçınıza uygulamadan önce avucunuza dökün. Şampuanlama sırasında parmak uçlarınızla saç derinizi hafif masajlar yaparak kan dolaşımını hızlandırın. Saçınızı şampuanlı iken seyrek dişli bir tarakla tarayın.

Ilık suyla bolca durulayın. İyice duruladıktan sonra parlaklık kazandırmak için diplerden uçlara doğru soğuk su tutun.
Mustafa Kemal Atatürk


21PBzE.png
Ara
Cevapla
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 11-17-2019, 06:28 PM