Forum Siber ~ ForumSiber.Net - Farkı bizimle yaşayın; çünkü biz farklıyız!

Forum kuralları!

Merhaba! Forumlarımızda herhangi bir aktivitede bulunmadan önce, forum düzeni ve kalıcılığı için lütfen forum kurallarını okuyunuz.

Forum Kuralları
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diplomada denklik için STS başvuruları
(Okunma: 2175)
Lady
#1
YÖK'e diploma denklik belgesi almak üzere başvuran adayların gireceği Seviye Tespit Sınavı için müracaatlar, 25 Nisan-6 Mayıs'ta yapılacak.

Yükseköğretim Kuruluna (YÖK) diploma denklik belgesi almak üzere müracaat eden adayların gireceği Seviye Tespit Sınavı (STS) için başvurular, 25 Nisan'da başlayacak.

YÖK'ten yapılan açıklamada, Yurt Dışı Yükseköğretim Diplomaları Tanıma ve Denklik Yönetmeliği uyarınca gerçekleştirilecek Seviye Tespit Sınavı (STS) kılavuzuna ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, YÖK ve ÖSYM tarafından yapılacak STS'ye, yurt dışında lisans düzeyinde eğitimlerini tamamlayarak kurula diploma denklik belgesi almak üzere başvuran ve sınava girmesine karar verilen adaylar başvurabilecek.

Yılda en az bir kez yapılacak

STS, her yıl Yükseköğretim Genel Kurulunca belirlenecek tarihlerde yılda en az bir kez yapılacak.

Bu yılki STS 1. ve 2. aşama sınavı için başvurular, 25 Nisan-6 Mayıs'ta alınacak. 1. aşama sınavı 17 Temmuz, 2. aşama sınavı 21 Ağustos'ta düzenlenecek.

YÖK tarafından uygulanacak sınavların sonuçları "www.yok.gov.tr" internet adresinden öğrenebilecek. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek.
Mustafa Kemal Atatürk


21PBzE.png
Ara
Cevapla
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 11-12-2019, 06:30 AM